Mezoterapia igłowa
Mezoteriapia igłowa i bezigłowa
Są to zabiegi, po które sięga bardzo duża grupa kobiet - w tym znanych celebrytek, modelek i aktorek. Nic dziwnego - jest to stosunkowo mało inwazyjna metoda o potwierdzonej badaniami skuteczności, która pozwala powstrzymać postępujące procesy starzenia się skóry i sprawia, że cera jest promienna, sprężysta i wygładzona.
Mezoterapia polecana jest dla wszystkich grup wiekowych - można ją wprowadzić do kalendarza zabiegowego już po 25. roku życia. To doskonały czas na to, aby - jak twierdzą specjaliści - zacząć prowadzić działania profilaktyczne, wzmacniające struktury skóry. Mezoterapia po 35. roku życia daje spektakularne efekty odmłodzenia, a w kolejnych dekadach życia polecana jest jako efektywny sposób niwelowania płytkich zmarszczek i zmniejszania widoczności zmarszczek głębokich. Co więcej, mezoterapia pozwala na utrzymanie napiętego owalu twarzy i zapobiega efektowi wiotkiej i pozbawionej życia skóry - problemu, z którym boryka się wiele kobiet w wieku dojrzałym.
W najpopularniejszej wersji mezoterapii, czyli igłowej i mikroigłowej, dochodzi do przerwania ciągłości skóry poprzez serię kontrolowanych iniekcji. W przypadku mezoterapii bezigłowej wykorzystywany jest prąd o wysokiej częstotliwości i nie dochodzi do przerwania tkanek. Zabieg mezoterapii - niezależnie od metody - jest uznawany za bezbolesny, obarczony stosunkowo krótką listą możliwych komplikacji i przeciwwskazań. Warunkiem jednak, aby tak było, jest pełna szczerość dotycząca stanu zdrowia ze specjalistą przeprowadzającym zabieg oraz korzystanie z usług jedynie renomowanych salonów, dbających o standardy higieniczne i odpowiednie szkolenie personelu.
Czym jest mezoterapia bezigłowa?
Mezoterapia bezigłowa to doskonała alternatywa dla inwazyjnych zabiegów medycyny estetycznej. W przeciwieństwie do mezoterapii igłowej, która wymaga wykonania iniekcji i przerwania ciągłości skóry, mezoterapia bezigłowa wykorzystuje bezpieczne impulsy elektryczne o niskiej częstotliwości. W ten sposób stymulujemy skórę do głębokiej regeneracji, a także poprawiamy krążenie krwi i limfy. Uzyskujemy efekt liftingu i wygładzenia, a wszelkie zastosowane podczas zabiegu kosmetyki wprowadzane są w głębsze warstwy skóry, dzięki czemu wzrasta ich skuteczność.
Jakie daje efekty?
Regularne stosowanie mezoterapii bezigłowej daje spektakularne efekty: liftinguje skórę i koryguje owal twarzy, redukuje widoczność zmarszczek, poprawia koloryt skóry dzięki pobudzeniu krążenia, a także wyraźnie zmniejsza stany zapalne oraz opuchliznę i cienie pod oczami. Warto pamiętać, że skuteczność zabiegów zależy również od zastosowanych w ich trakcie substancji aktywnych. Najlepiej sprawdzi się w tym wypadku serum, ampułka lub maska w płachcie o żelowej konsystencji, która przewodzi prąd.
- Ujędrnia i regeneruje skórę
- Poprawia jędrność i elastyczność skóry
- Spowalnia proces starzenia się skóry
- Pobudza krążenie
- Redukuje opuchliznę i cienie pod oczami
- Ułatwia wchłanianie składników aktywnych
- Redukuje zmarszczki
- Poprawia koloryt skóry
- Elektrostymuluje mięśnie
- Dotlenia skórę
Elektrostymulacja (EMS)
Elektrostymulacja wykorzystuje impulsy elektryczne o niskiej częstotliwości, tzw. mikroprądy, które w bezpieczny sposób stymulują mięśnie twarzy, poprawiają krążenie krwi i limfy oraz ujędrniają skórę. Działanie mikroprądów polega na pobudzeniu komórek skóry – fibroblastów – do produkcji nowego kolagenu, który jest odpowiedzialny za elastyczność skóry i jej młody wygląd. Dzięki temu skóra zostaje odmłodzona od wewnątrz, a efekty zabiegu utrzymują się dłużej. Drobne zmarszczki są wygładzone, a rysy twarzy podkreślone. Tryb EMS rekomendowany jest do zabiegów odbudowujących i liftingujących
Jonoforeza dodatnia i ujemna
Jonoforeza, czyli inaczej jonizacja, polega na wykorzystaniu sił pola elektrycznego do oczyszczenia skóry lub wtłoczenia w jej głębokie warstwy substancji czynnych. Jonizacja dodatnia usuwa z głębokich warstw skóry wszelkie zanieczyszczenia i pozostałości kosmetyków, a także otwiera i oczyszcza pory. W połączeniu z masażem wibracyjnym, świetnie sprawdza się w zabiegach oczyszczających. Z kolei jonizacja ujemna pomaga wprowadzić w głąb skóry substancje aktywne zawarte w kosmetykach i preparatach. Dzięki wykorzystaniu pola elektrycznego dobroczynne substancje trafiają przez naskórek aż do skóry właściwej, gdzie mogą działać dużo efektywniej. Jonoforeza ujemna dedykowana jest do zabiegów odżywiających i głęboko regenerujących.
Światło fotonowe
W zależności od koloru, światło fotonowe ma nieco inne działanie.
- Światło czerwone o najdłuższej fali dociera do skóry właściwej, gdzie stymuluje produkcję kolagenu i elastyny – tzw. białek podporowych skóry. Dzięki temu skóra staje się wygładzona, napięta i wygląda młodziej. Światło czerwone polecane jest do zabiegów regenerujących i odżywiających, doskonale sprawdza się w pielęgnacji wiotkiej skóry z oznakami starzenia.
- Światło pomarańczowe o średniej długości fali poprawia krążenie krwi, przyspiesza metabolizm i dotlenia komórki skóry. Wpływa korzystnie na koloryt skóry, zmniejsza widoczność niedoskonałości i odmładza. Polecane do zabiegów odbudowujących i przeciwstarzeniowych.
- Światło niebieskie o najkrótszej fali ma przede wszystkim działanie antybakteryjne, stąd stosuje się je w terapii trądziku. Działa przeciwzapalnie, niszczy bakterie i niweluje blizny potrądzikowe. Dobre efekty daje również zastosowanie światła niebieskiego w połączeniu z krioterapią – taki zabieg świetnie uspokaja skórę i dokładnie zamyka pory.
Mezoterapia igłowa
Mezoterapia igłowa to skuteczna metoda dostarczania aktywnych składników do wnętrza skóry. Zabieg umożliwia pokonanie bariery, jaką stanowi naskórek, dzięki czemu możemy przeprowadzać znacznie skuteczniejsze zabiegi niż w przypadku klasycznych metod terapii. To świetny sposób na zmarszczki, trądzik, rozszerzone naczynka, przebarwienia i inne problemy estetyczne!
Na czym polega zabieg mezoterapii igłowej?
Skóra stanowi barierę, która chroni organizm przed szkodliwym wpływem substancji pochodzących ze środowiska zewnętrznego. Dotarcie do wnętrza skóry bez aktywnego pokonania tej bariery jest niemal niemożliwe. Właśnie stąd wynika niewielka skuteczność kosmetyków, które w większości przypadków działają jedynie na zewnętrzne warstwy naskórka.
Aby osiągnąć naprawdę spektakularne efekty terapii, trzeba dotrzeć do skóry właściwej, w której swój początek ma większość problemów estetycznych. Jednym z najprostszych, najbezpieczniejszych i jednocześnie najskuteczniejszych sposobów pokonania bariery naskórkowej jest wstrzyknięcie aktywnych składników wprost do wnętrza skóry. Właśnie w ten sposób działa zabieg mezoterapii igłowej.
Jakie korzyści niesie za sobą zabieg mezoterapii igłowej?
Kluczowym czynnikiem decydującym o działaniu zabiegu mezoterapii igłowej jest preparat, który wprowadzamy do wnętrza skóry. Do dyspozycji mamy kilka wysokiej jakości koktajli aktywnych składników dedykowanych do usuwania konkretnego problemu estetycznego. Wybierając odpowiedni produkt, możemy:
- poprawić odżywienie, nawilżenie i dotlenienie skóry,
- odmłodzić cerę, zredukować zmarszczki i wiotkość,
- wyrównać koloryt cery, pozbyć się przebarwień,
- ograniczyć nadmierną produkcję sebum, zmniejszyć ilość zaskórników i trądzikowych zmian zapalnych,
- zredukować blizny pozapalne, potrądzikowe,
- wzmocnić słabe, pękające naczynka krwionośne,
- przywrócić napięcie, jędrność i elastyczność skóry,
- zmniejszyć cienie pod oczami.
Mezoterapię bardzo często wykonujemy również na innych obszarach ciała niż twarz. Zabiegi pozwalają uzyskać bardzo dobre efekty w terapii:
- miejscowego nadmiaru tkanki tłuszczowej,
- cellulitu,
- braku jędrności skóry ciała,
- rozstępów,
- blizn,
- problemów z wypadaniem włosów.
Jak wygląda zabieg? Jak często należy go powtarzać?
Przed zabiegiem mezoterapii skóra może zostać znieczulona przy pomocy specjalnej maści. Zabieg polega na wstrzykiwaniu do wnętrza skory, na głębokość ok. 2-3 mm, koktajli zawierających aktywne składniki, które dobieramy indywidualnie w zależności od aktualnych potrzeb i kondycji cery. Nakłucia są robione w odstępach ok. 5-10 mm na całej powierzchni twarzy lub w wybranej strefie na ciele. Dzięki zastosowaniu maści znieczulającej, zabieg nie jest bolesny. Mogą po nim pozostać drobne strupki, zaczerwienienia lub zasinienia w miejscach wstrzyknięć. Wszystkie tego typu objawy znikają w ciągu kilku dni.
Aby uzyskać maksymalny rezultat, warto wykonać serię 4-6 zabiegów. Odstęp pomiędzy poszczególnymi zabiegami w serii powinien wynosić od 1 do 3 tygodni.
Czy są jakieś przeciwwskazania do wykonania zabiegu mezoterapii igłowej?
- aktywne infekcje bakteryjne lub wirusowe skóry,
- alergia na składniki aktywne zawarte w preparatach stosowanych podczas zabiegu,
- skłonność do powstawania blizn przerostowych,
- przyjmowanie leków zmniejszających krzepliwość krwi,
- ciąża i okres karmienia piersią,
- choroby nowotworowe.
Pielęgnacja skóry po zabiegu
Chociaż efekty mezoterapii potrafią być spektakularne, wiele zależy od tego, w jaki sposób klientka dba o swoją skórę na co dzień. Skuteczność mezoterapii jest największa, gdy w ramach profilaktyki stosowane są dobrej jakości kosmetyki, skóra jest odpowiednio nawadniana i nie poddawana działaniu szkodliwych czynników, jak np. promienie UV czy dym papierosowy. Przez kilkanaście godzin po zabiegu z wykorzystaniem igieł - niezależnie od metody - może występować miejscowe zaczerwienienie skóry, które ustępuje samoistnie. Przez kilka dni po mezoterapii niewskazane jest korzystanie z sauny i basenów.