Medycyna estetyczna - zabiegi autologiczne

Zabiegi autologiczne

Zabiegi autologiczne polegają na wykorzystaniu materiału własnego pacjenta, który pozyskiwany jest z krwi lub tkanki tłuszczowej. Są więc w pełni naturalne, bezpieczne i niealergizujące. Do przeprowadzenia zabiegu autologicznego najczęściej wykorzystywane są komórki macierzyste i osocze bogatopłytkowe, które ma bardzo wysoki potencjał regeneracyjny.

Zabiegi autologiczne proponowane naszym Klientom to najskuteczniejsza naturalna metoda pozwalająca na regenerację i odmłodzenie skóry. Należy pamiętać, że zabiegi autologiczne wyróżniają się na tle innych alternatywnych technik przede wszystkim bezpieczeństwem i naturalnymi efektami. Jest to swoista rewolucja w dziedzinie medycyny estetycznej.

Osocze bogatopłytkowe PRP – to jeden z najpopularniejszych zabiegów stosowanych w medycynie, który polega na podaniu osocza techniką mezoterapii. Dzięki temu zabiegowi uwalniane zostają czynniki wzrostu, które wpływają na procesy regeneracyjne, tworzenie nowych naczyń krwionośnych, jak również produkcję kolagenu i elastyny.

PRP poprawia jakość skóry, wpływa na jej ujędrnienie i zagęszczenie, ujednolica kolor, pozwala na zredukowanie drobnych zmarszczek i przebarwień, wyrównuje strukturę skóry, niweluje zmiany takie jak blizny potrądzikowe i niedoskonałości. Zabieg PRP ma wszechstronne działanie, stosowany jest również w leczeniu łysienia oraz rewitalizacji okolic intymnych.

Efekty PRP widoczne są już po pierwszym zabiegu, rekomenduje się wykonywać serię 3-4 zabiegów w odstępach co 3-4 tygodnie, w zależności od rodzaju skóry.

Zabieg PRP polecany jest dla każdego, niezależnie od wieku. Jeżeli zauważysz u siebie objawy fotostarzenia lub Twoja skóra jest uszkodzona po zbyt długiej ekspozycji na słońcu, jest szara, zmęczona, odwodniona, pozbawiona rześkości – wymaga regeneracji – a dzięki terapii osoczem uzyskasz wspaniały efekt odmłodzenia i odżywienia.

Osocze bogatopłytkowe to w pełni naturalny materiał, dzięki czemu ryzyko uczulenia znika, nawet jeżeli twoja skóra jest wrażliwa i delikatna, możesz pozwolić sobie na zabieg. PRP pomaga też zniwelować stany zapalne wynikające z atopowego zapalenia skóry.

Wskazania do zabiegu osoczem bogatopłytkowym

W medycynie estetycznej tzw. wampirzy lifting stosowany jest, gdy występuje:

  • Potrzeba zniwelowania pierwszych oznak starzenia się skóry (zmarszczki, fałdy, zapadnięta skóra, zmniejszona gęstość skóry)
  • Zmęczenie skóry, brak napięcia, utrata blasku, wiotkość
  • Łysienie typu męskiego

Efekty wampirzego liftingu

Terapia osoczem bogatopłytkowym zapewnia wyraźną odnowę oraz regenerację skóry, wygładzenie zmarszczek, jak również poprawę jędrności.

Efekty zabiegu wampirzego liftingu:

  • Rewitalizacja skóry, wygładzenie i ujednolicenie kolorytu skóry
  • Poprawa elastyczności, napięcia i gęstości skóry
  • Przebudowa włókien kolagenowych
  • Poprawa ukrwienia skóry
  • Wygładzenie zmarszczek i fałd poprzez biostymulację komórek skóry
  • Przyspieszenie procesów gojenia po zabiegach medycyny estetycznej
  • Zniwelowanie łysienia skóry

Jak wygląda zabieg osoczem bogatopłytkowym?

Zabieg, podobnie jak wszystkie procedury medyczne, poprzedzony jest wnikliwą konsultacją lekarską. Pozwala to zweryfikować wskazania i ewentualne przeciwwskazania do przeprowadzenia zabiegu.

Terapia polega na pobraniu krwi pacjenta (ok. 6-18 ml). Kolejnym etapem jest wydzielenie z niej erytrocytów i leukocytów od osocza zawierającego płytki krwi. Wykonuje się to w wirówce, w której w próbówkach umieszcza się pobraną krew i poddaje się ją procesowi wirowania przez ok. 5 minut. Uzyskane osocze bogatopłytkowe jest podstawowym preparatem, na którym opiera się przeprowadzany zabieg.

Bogatopłytkowe osocze może być stosowane punktowo (jak klasyczna mezoterapia) lub też liniowo (wzdłuż zmarszczek i fałd). Może być stosowane na różne części ciała. Dla maksymalnego komfortu pacjenta stosuje się znieczulenie, najczęściej pokrywając miejsca zabiegu kremem znieczulającym. W niektórych przypadkach stosuje się znieczulenie dentystyczne.

Czas zabiegu osoczem bogatopłytkowym

Zabieg trwa od 30 do 60 minut.

Okres rekonwalescencji po zabiegu

W nielicznych przypadkach po zabiegu osoczem bogatopłytkowym może wystąpić lekkie opuchnięcie, ból, swędzenie, zasinienie lub przebarwienie oraz wrażliwość na ból. Pojawiają się one jednak bardzo rzadko i ustępują w ciągu kilku dni. Bezpośrednio po zabiegu u niektórych pacjentów zdarzają się obrzęki miejscowe, które ustępują do 4 godzin. Najczęściej pacjenci już dzień po zabiegu mogą wrócić do codziennych aktywności.

Czas utrzymywania się efektów po zabiegu osoczem bogatopłytkowym

Efekty zabiegów wykonywanych osoczem bogatopłytkowym w serii 3 powtórzeń utrzymują się nawet do około 12 miesięcy.

Prezentowany opis procedury ma charakter uogólniony i nie stanowi informacji medycznej. Podstawą wykonania zabiegu jest zawsze indywidualna konsultacja pacjenta z lekarzem w celu zapewnienia pacjentowi maksimum bezpieczeństwa.